Arcimboldo / Aukce / OLD MASTERS 14.09.2019 14/09/2019, 17:00 / Isaac Denies (1647 - 1690) - připsáno–Zátiší s broskvemi

< 43 >

Isaac Denies (1647 - 1690) - připsáno

Zátiší s broskvemi

olej na plátně 58.0 x 46.0 cm

370 000 Kč / 14 800 EUR
370 000 Kč / 14 800 EUR

Holandský barokní malíř Isaac Denies se specializoval převážně na zátiší s ovocem, květinami a též loveckou tematikou. Působil převážně v Amsterdamu a v Delftu. Malba zachycuje zátiší s ústředním motivem červenajících se broskví, na které usedl motýl. Zobrazené hroznové víno a vlašské ořechy jsou pro tohoto umělce typické. Vše je rámováno listovím a posazeno na černé drapérii, splývající z lakovaném stolku. (expertiza: Fred G. Meijer, Amsterdam)