Arcimboldo / Aukce / OLD MASTERS 14.09.2019 14/09/2019, 17:00 / Jan II Brueghel (1601 - 1678) & Hendrik van Balen (1575 - 1632)–Apollón a múzy

< 19 >

Jan II Brueghel (1601 - 1678) & Hendrik van Balen (1575 - 1632)

Apollón a múzy

olej na plátně 46.0 x 69.0 cm

600 000 Kč / 24 000 EUR
0 Kč / 0 EUR

Autorem figurální části obrazu s vyobrazením devíti múz je Hendrick van Balen, vlámský barokní umělec, specializující se převážně na maloformátovou kabinetní malbu. K jeho oblíbeným námětů patřily mytologické a alegorické scény. Balen hrál důležitou roli při obnově vlámské malby na počátku 17. století a byl jedním z učitelů Anthony van Dycka. Sedm múz hraje na různé hudební nástroje a dvě nahlíží do notového zápisu. Zprava se k nim blíží bůh Apollón. Scéna se odehrává v bohatě zarostlé zelené krajině, jejímž autorem je Jan Brueghel mladší. Kolaborace umělců byly ve Flandrech v 17.století velice oblíbené. Brueghel pracoval ve stylu svého otce Jana Brueghela staršího. (expertiza: Dr. Klaus Ertz, Lingen)