< 30 >

Vlámská škola (17. století)

Zátiší s humrem

olej na plátně 40.0 x 56.0 cm

100 000 Kč / 4 000 EUR
130 000 Kč / 5 200 EUR

Ústředním motivem tohoto zátiší je výrazný červený humr, který přesahuje přes okraj talíře a vstupuje tak iluzivně do divákova prostoru. V kontrastu s tím působí tmavě modrá splývající drapérie a částečně oloupaný citron. Předměty na těchto zátiších mají též symbolický význam: nedojedené jídlo, skleněný pohár s vínem a s vavřínovým věncem poukazují na lidskou pomíjivost a křehkost lidské slávy.