Arcimboldo / Aukce / OLD MASTERS 14.09.2019 14/09/2019, 17:00 / Nizozemská škola (17. století)–Zátiší se šunkou

< 31 >

Nizozemská škola (17. století)

Zátiší se šunkou

olej na plátně 40.0 x 56.0 cm

100 000 Kč / 4 000 EUR
100 000 Kč / 4 000 EUR

Obraz laděný do tmavých zelených a hnědých tónů představuje pletený košík plný pomerančů, hroznového vína a vlašských ořechů. Stůl částečně pokrývá bílý a zelený ubrus. S okrájenou šunkou koresponduje nakousnutý bochník chleba. Révové listy jemně vystupují z tmavého jednobarevného pozadí. Světlo přichází do obrazu z levého horního rohu.