Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 05/12/2012, 17:00 / ŤIANG JÜ-ŤIEN (19. STOLETÍ)–VODNÍ ORCHIDEJ

< 35 >

ŤIANG JÜ-ŤIEN (19. STOLETÍ)

VODNÍ ORCHIDEJ

Datováno: prosinec 1840. 65 x 30 cm. 65.0 x 30.0 cm

50 000 Kč / 2 083 EUR

Tuš a barvy na papíře. Závěsný svitek, hedvábná montáž. Ťiang Jü-ťien byl znalcem čínského písma, kaligrafem a malířem orchidejí. Působil jako člen spolku Si-ling jin-še. Signatura: Ťiang Jü-ťien sie. Kulatá pečeť: Ťiang. Provenience: sbírka filozofa Františka Černého (1926 - 2010). Zakoupeno v březnu 1956 v Pekingu.