Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 05/12/2012, 17:00 / WU CHU-FAN (1894 - 1968)–HORSKÝ ÚTULEK ZA LETNÍHO DNE

< 36 >

WU CHU-FAN (1894 - 1968)

HORSKÝ ÚTULEK ZA LETNÍHO DNE

Datováno: pátý měsíc, léto 1935. 102,5 × 31,5 cm. 102.0 x 31.0 cm

450 000 Kč / 18 750 EUR

Tušová malba na papíře. Závěsný svitek, hedvábná montáž. Význačný kaligraf a krajinář konzervativního zaměření činný od roku 1922 v Šanghaji. Nápis: Putoval jsem v horách Lu-šan a po návratu namaloval, co jsem tam uviděl. Signatura: Wu Hufan. Pečeť v pravém rohu dole: Wu Hufan. Na nálepce z vnější strany svitku: Sia-ž' šan-ťü, Wu Hufan. Provenience: sbírka Zdeňka Sklenáře (1910 - 1986).