Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 05/12/2012, 17:00 / ČCHIEN CAJ (1708 - 1793)–BAMBUS VE VĚTRU

< 34 >

ČCHIEN CAJ (1708 - 1793)

BAMBUS VE VĚTRU

Datováno 1772. 63,5 x 30,5 cm. 63.0 x 30.0 cm

50 000 Kč / 2 083 EUR
50 000 Kč / 2 083 EUR

Tušová malba na papíře. Závěsný svitek, hedvábná montáž. Čchien Caj pocházel z význačné rodiny ze Siou-šuej v provincii Če-ťiang. Stal se vysokým císařským úředníkem, nezbohatl však a ve stáří se živil prodejem své tvorby, zejména obrazů bambusu. Nápis: Namalováno na podzim roku 1772 ve městě Siou-šuej v provincii Če-ťiang. Pečeť: Tchuo-š' šu-chua. Provenience: sbírka filozofa Františka Černého (1926 - 2010). Zakoupeno v březnu 1956 v Pekingu.