< 10 >

VELKÉ VYKUŘOVADLO

Čína, 17. století. Výška 49 cm. 49.0 x 44.0 x 27.0 cm

85 000 Kč / 3 541 EUR

Patinovaný bronz. Vykuřovadlo tradičního tvaru na třech vyšších nožkách, které nesou dekor maskaronů, je na těle zdobeno cizelovaným motivem draků a parciální malbou přírodním lakem za studena. Na bocích jsou umístěna výrazná držadla v podobě stylizovaného žezla žu-i a víko je opatřené figurou sedícího lvíčka s perlou. Na podední značeno.