< 5 >

BUDDHA ŠÁKJAMUNI

Dynastie Ming, 16. století. Výška 33 cm. 33.0 x 24.0 x 15.5 cm

450 000 Kč / 18 750 EUR
800 000 Kč / 33 333 EUR

Zlacený bronz. Buddha Šákjamuni je zde zobrazen v lotosovém sedu. Ruce jsou složené na sobě v meditačním gestu (dhjánamudra). Buddhovo tělo, oděné do bohatě nařaseného roucha s ozdobným květinovým pásem na okrajích, nese na hrudi symbol svastiky. Jeho klidný, ale soustředěný výraz a přivřené oči vypovídají o hlubokém pohroužení do meditace.