Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 05/12/2012, 17:00 / LI KCHE-ŽAN (1907-1989)–SPÍCÍ PASÁČEK A BUVOL

< 53 >

LI KCHE-ŽAN (1907-1989)

SPÍCÍ PASÁČEK A BUVOL

50. léta 20. století. 81 x 50 cm. 81.0 x 50.0 cm

900 000 Kč / 37 500 EUR
2 700 000 Kč / 112 500 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Li Keran patřil k největším mistrům čínské tušové malby ve 20. století. Pasáčci buvolů jsou jeho oblíbeným a velmi proslaveným námětem. Signatura: Namaloval Kche-žan. Pečeť pod signaturou: Kche-žan. Provenience: sbírka Daniely Šejnohové (1929 - 2011).