Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 05/12/2012, 17:00 / WU ČCHANG-ŠUO (1844 - 1927)–PROCHÁZKA V HORÁCH

< 54 >

WU ČCHANG-ŠUO (1844 - 1927)

PROCHÁZKA V HORÁCH

Počátek 20. století. 148,5 x 40 cm. 148.0 x 40.0 cm

600 000 Kč / 25 000 EUR

Tuš a barvy na papíře. Závěsný svitek, brokátová montáž. Wu Changshuo byl jednou z nejvýznamnějších osobností čínského umění na začátku 20. století. Maloval, ryl pečetě a psal kaligrafii. Působil především v Šanghaji. Nápis: Vypuštění jeřába do hor. Signatura: An-ťi Wu Čchang-šuo ping-ťi. Negativní pečeť: Fou weng, pozitivní pečeť: Čchang š'. Provenience: sbírka Daniely Šejnohové (1929 - 2011). Publikováno: Josef Hejzlar - Chinese Watercolours, London, Octopus Books, 1978, barevná ilustrace číslo 4.