Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 05/12/2012, 17:00 / LI KCHE-ŽAN (1907-1989)–BÁSNÍK TCHAO JÜAN-MING

< 52 >

LI KCHE-ŽAN (1907-1989)

BÁSNÍK TCHAO JÜAN-MING

68 x 46 cm. 68.0 x 46.0 cm

1 600 000 Kč / 66 666 EUR
4 300 000 Kč / 179 166 EUR

Tuš a barvy na papíře, nalepeno na kartonu. Rámováno. Nápis: U plotu a bambusu si žlutých chrysantém plnou náruč natrhám. Na míle vzdálený v podzimním oparu leskne se Jižních hor porcelán. Nápis: Kche-žan nakreslil básníka Tchao Jüan-minga. Pečetě: Kche-žan a C' jou. Provenience: sbírka české sinoložky, zakoupeno přímo od autora roku 1955 v Pekingu. Publikováno: A. Hoffmeister, L. Hájek, E. Rychterová: Současné čínské malířství, NČVU, Praha 1959, str. 128 a 129 E. Rychterová: Li Ko-jan - Ein chinesischer Maler der Gegenwart, Artia, Praha, 1963, obrazová příloha číslo 7.