Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 05/12/2012, 17:00 / LIN FENG-MIEN (1900-1991)–RYBÁŘ NA LOĎCE

< 51 >

LIN FENG-MIEN (1900-1991)

RYBÁŘ NA LOĎCE

40. - 50. léta 20. století. 33 x 33,5 cm.

450 000 Kč / 18 750 EUR
750 000 Kč / 31 250 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Obraz je malován v osobitém stylu, ke kterému malíř přešel ve 40. letech, když žil v domku u řek Ťiang-c' a Ťia-ling. Obklopen přírodou, zabýval se vystižením jejích proměn a nálad. Opustil také tradiční formáty a zvolil formát čtverce. Tento způsob výtvarného vyjadřování už neopustil po zbytek života. Signatura: Lin Feng-mien. Pečeť: Lin Feng-mien. Provenience: sbírka české sinoložky, zakoupeno v Pekingu roku 1955.