Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 05/12/2012, 17:00 / SÜ PEJ-CHUNG (1895-1953)–STOJÍCÍ KŮŇ

< 50 >

SÜ PEJ-CHUNG (1895-1953)

STOJÍCÍ KŮŇ

Datováno 1949. 90 × 46 cm. 90.0 x 46.0 cm

900 000 Kč / 37 500 EUR
5 100 000 Kč / 212 500 EUR

Tušová malba na papíře. Rámováno. Tento obraz je variací na Sü Pej-chungovo oblíbené téma koně. Zde je zachycen s nadzvednutou levou přední nohou a načechranou hřívou, jakoby se právě zastavil po dlouhém cvalu. Jeho postava je namalována jistými tahy štětce, které svědčí o autorově mistrovství při zpracování tohoto námětu. Nápis: Začátkem zimy roku 1949 v Pekingu namaloval Pej-chung. Pečeť: Sü Pej-chung. Provenience: sbírka Karla Starého, vojenského přidělence v Severní Koreji v letech 1953 - 1957.