Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 05/12/2012, 17:00 / WANG MENG (1900 - 1987)–PÁR OBRAZŮ S VÝJEVEM KRAJINY

< 63 >

WANG MENG (1900 - 1987)

PÁR OBRAZŮ S VÝJEVEM KRAJINY

20. léta 20. století. 32 x 47,5 cm. 32.0 x 47.0 cm

40 000 Kč / 1 666 EUR
40 000 Kč / 1 666 EUR

Malba na hedvábí. Rámováno. Wang Meng vystudoval malířství v Pekingu. Společně se svou manželkou přijeli ve 20. letech do Prahy, kde se v roce 1926 zapsali na UMPRUM. Jeho oborem byla olejomalba, ovládal však i tradiční čínskou malbu, jak dokládají dvě krajiny namalované v Praze. Podzimní krajina. Signatura: Čung-nien Wang Meng (Čung-nien byl autorův pseudonym). Pečetě: Wang Meng a Čung-nien. Slivoň a starý dům. Signatura: Wang Meng, Čung-nien. Pečetě: Wang Meng a Čung-nien. Pečeť v pravém rohu dole: Wang Meng.