Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 05/12/2012, 17:00 / WEN LUNG (1857 - 1908) –ČERVENÝ ÚTES

< 62 >

WEN LUNG (1857 - 1908)

ČERVENÝ ÚTES

19. století. 145 × 42,5 cm. 145.0 x 42.0 cm

30 000 Kč / 1 250 EUR
55 000 Kč / 2 291 EUR

Tuš, barvy a zlato na hedvábí. Rámováno. Masivní horský útes nad vodou ve stylu archaické zelenomodré krajinomalby se zlatými konturami. Nápis provedený v kurzívním stylu sing-šu: celý text eseje „O červeném útesu“ od Su Tung-pchoa. Signováno pseudonymem: Chaj-jün jü-žen. Dvě kulaté pečetě pod signaturou: Chaj a Jün.