< 8 >

GURU MILARÉPA

Tibet, počátek 18. století. Výška 12,5 cm. 12.5 x 8.5 x 6.5 cm

75 000 Kč / 3 125 EUR

Zlacený bronz. Milarépa (1040 - 1123) je jedním z nejoblíbenějších tibetských světců. Jeho figura, umístěná na dvojitý lotosový podstavec, zaujímá pozici napůl uzavřeného sedu (ardhaparjanka). Pravou ruku má tradičně přiloženou k uchu, aby slyšel hudbu sfér a hlas učení.