< 2 >

BÓDHISATTVA KUAN-JIN

Dynastie Ming, přelom 16. a 17. století. Výška 20,5 cm. 20.5 x 13.5 x 9.0 cm

35 000 Kč / 1 458 EUR

Bronz se zbytky zlacení na lakovém podkladě. Bódhisattva Kuan-jin, čínská podoba bódhisattvy Avalókitéšvary, sedí v meditační pozici. Levou rukou vytváří kolo nauky a pravou, která je volně položená dlaní dopředu, vyjadřuje gesto plnění přání. Hlavu zdobí bohatá čelenka, v jejímž středu se nachází malá postava transcendentního buddhy Amitábhy.