Arcimboldo / Aukce / ČÍNSKÉ UMĚNÍ A STAROŽITNOSTI 11/04/2021, 14:00 / TALÍŘ TVARU PIVOŇKOVÉHO OKVĚTÍ

< 112 >

TALÍŘ TVARU PIVOŇKOVÉHO OKVĚTÍ

Čína, konec dynastie Čching, nebo počátek 20. století. Průměr 33 cm. Ø 33 cm

20 000 Kč / 800 EUR

Kamenina bělavého střepu krytá seladonovou polevou. Zrcadlo talíře je zdobeno čtyřmi rytými pásy pivoňkových okvětních plátků s jemným žilkováním. Vnější stěna nese obdobný dekor. Provenience: sbírka Karla Holana (1915–1997).