< 111 >

NÁDOBA NA MYTÍ ŠTĚTCŮ

Čína, pozdní 19. – počátek 20. století. Průměr 25 cm. Ø 25 cm

25 000 Kč / 1 000 EUR
25 000 Kč / 1 000 EUR

Porcelán se žlutou, zelenou a hnědou glazurou. Zrcadlo nádoby je zdobeno motivem draka s perlou v plamenech a vnější stěna postavami draků nad vlnami. Na podední apokryfní rytá značka období Kchang-si.Provenience: sbírka české sinoložky Danušky Heroldové-Šťovíčkové (1929–1976).