Arcimboldo / Aukce / Asiatika 31/05/2015, 15:00 / KITAGAWA UTAMARO (1753-1806)–NAPÍNÁNÍ LÁTEK

< 20 >

KITAGAWA UTAMARO (1753-1806)

NAPÍNÁNÍ LÁTEK

Japonsko, c. 1798-99. 37 x 25 cm. 37.0 x 24.0 cm

28 000 Kč / 1 060 EUR
32 000 Kč / 1 211 EUR

Barevný dřevořez „nišiki-e", formát „óban". Rámováno. Signováno: Utamaro-hicu. Nakladatel: Wakasaja Joiči (Džakurindó). List ze série „Dvanáct dovedností manželek", která zachycuje umění žen v domácnosti, jako např. vaření pasty z fazolí, česání vlasů, nebo barvení a napínání látek. Řadí se mezi vzácné Utamarovy série ze zralého období.