Arcimboldo / Aukce / Asiatika 31/05/2015, 15:00 / KITAGAWA ŠIKIMARO (ČINNÝ 1790-1813)–KURTIZÁNA HAČIJO

< 21 >

KITAGAWA ŠIKIMARO (ČINNÝ 1790-1813)

KURTIZÁNA HAČIJO

Japonsko, datováno 1813. 37 x 25 cm.

16 000 Kč / 605 EUR
16 000 Kč / 605 EUR

Barevný dřevořez „nišiki-e", formát „óban". Rámováno. Signováno: Šikimaro-hicu. Nakladatel: Nišimuraja Johači (Eidžudó). Cenzorské razítko: Maruja Bun’emon. List se série „Třicet šest básnířek v moderním stylu" zpodobuje kurtizánu Hačijo, patronku dvou elévek jménem Futaba a Minoha, čtoucí báseň.