Arcimboldo / Aukce / Asiatika 31/05/2015, 15:00 / ČCHI PAJ-Š’ (1864-1957)–KOBYLKA A RÁKOS

< 195 >

KOBYLKA A RÁKOS

Čína, nedatováno. 22 x 32 cm. 20.0 x 32.0 cm

650 000 Kč / 24 610 EUR
950 000 Kč / 35 968 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Rámováno. Signováno: Pa-jen-lou ču-žen (Majitel domu s osmi tušovými kameny). Pečeť: Mu-ťü-š'. „Pa-jen-lou" je jedna z mnoha přezdívek malíře, kterou užíval především ve 20. a 30. letech. Na tomto obrázku si malíř originálně pohrává s barvami, jednak v nezvyklé kombinaci modré kobylky a červeného rákosu, jednak použitím tuše na krovkách kobylky a na obrysech rákosu.