< 11 >

FIGURA NEBESKÉHO GENERÁLA

Dynastie Ming, 17. století. 20.0 x 8.0 x 7.0 cm

500 EUR

Bronz se zbytky zlacení na lakovém podkladě. Plastika zobrazuje jednoho z dvaatřiceti nebeských generálů - ochránců víry. Generál je oblečen v ozdobné zbroji a přes ramena má přehozen nebeský šál, který splývá až na zem. Postava je umístěna na vyvýšeném podstavci, jenž je zezadu signován.