Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 19/03/2023, 14:00 / NEZNÁMÝ MALÍŘ–ČTYŘI SCÉNY Z "PŘÍBĚHU ZE ZÁPADNÍCH KOMNAT"

< 176 >

NEZNÁMÝ MALÍŘ

ČTYŘI SCÉNY Z "PŘÍBĚHU ZE ZÁPADNÍCH KOMNAT"

Čína, nedatováno. 24.0 x 24.0 cm

250 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Rámováno. Divadelní hra “Příběh ze západních komnat” patří ke klenotům klasické čínské literatury. Jejím autorem byl Wang Š-fu, který tvořil v Číně v období dynastie Jüan (1271-1368). Děj se odehrává za dynastie Tchang (618-907) a pojednává o tajné lásce mladého učence k dceři vysokého státního úředníka. Hra se těší velké oblibě od svého vzniku až po současnost.