< 14 >

ŠESTIRUKÝ MAHAKÁLA

Mongolsko, přelom 18. a 19. století. 37.0 x 29.0 cm

3 000 Kč / 120 EUR
3 000 Kč / 120 EUR

Malba barvami na plátně, rámováno. Kvalitní, jemně propracovaná thangka s obrazem Mahakály. Mahakála, hrozivá podoba tisícirukého bódhisattvy milosrdenství Avalókitéšvary, je zde zobrazen se všemi typickými atributy - sloní kůží přes ramena, bubínkem damaru, lapací smyčkou a trojzubcem s napíchnutou lebkou. V předním páru rukou drží sekáček a misku z lebky, naplněnou krví. Ve zježených vlasech má zapleteného hada.