< 96 >

KCHANG NING (*1938)

PTÁK

Čína, 20.století. 50.0 x 69.0 cm

7 500 Kč / 300 EUR

Tuš a barvy na papíře, rámováno. Kchang Ning se narodil v Ťin-čou v provincii Liao-ning. Od dětství miloval kaligrafii a tradiční čínskou malbu. V roce 1962 absolvoval Pekingskou akademii řemesel a umění a téhož roku se stal žákem malíře Li Kchu-čana, kterého umělecky následoval po dalších 20 let. Kchang Ning proslul v žánru květin a ptáků vyvedených ve stylu sie-i (vystižení duchovní podstaty), malbě umožňující prudkou dynamiku výrazu. Signováno a opatřeno negativní pečetí.