Arcimboldo / Aukce / ČÍNA NA PAPÍŘE A HEDVÁBÍ 01/11/2020, 14:00 / LIOU ŠEN (20. století)–KREVETY

< 113 >

LIOU ŠEN (20. století)

KREVETY

Čína, datováno 2002. 45.0 x 25.0 cm

5 000 Kč / 200 EUR

Signováno Liou Šen. Tuš na papíře ve svitkové montáži. Na svitku jsou v různých odstínech tuše zachyceny krevety ve vodě, v dvojverší (svislý kurzívní nápis vpravo) se píše: „Přidávám tušové skvrny, okouzlen krevetami. Pár kapek vody a efekt je zázračný.“ Námět i styl vychází z legendárního malíře Čchi Paj-š’ (zemřel 1957). V levém rohu datace a signatura.