Arcimboldo / Aukce / ČÍNA NA PAPÍŘE A HEDVÁBÍ 01/11/2020, 14:00 / OTISKY PEČETÍ S BÁSNĚMI PŘEDSEDY MAO

< 119 >

OTISKY PEČETÍ S BÁSNĚMI PŘEDSEDY MAO

Čína, 20.století. 139.0 x 34.0 cm

10 000 Kč / 400 EUR
10 000 Kč / 400 EUR

Tuš na papíře. Závěsný svitek. Otisky šestnácti pečetí se zvěčněnými básněmi předsedy Mao, doplněno kaligrafickým přípisem s věnováním: "Na památku Daně věnuje Sü Chuan-cche, v Pekingu v říjnu 1957." Provenience: Dr. Danuška Heroldová-Štovíčková (1929-1976) pracovnice Orientálního ústavu, lektorka češtiny na univerzitě v Pekingu (1953-57), autorka česko-čínského slovníku.