Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 10/12/2014, 15:00 / ČOU NAJ (17. STOLETÍ)–ZAMŽENÉ HORY PŘED DEŠTĚM

< 215 >

ČOU NAJ (17. STOLETÍ)

ZAMŽENÉ HORY PŘED DEŠTĚM

Čína, datováno 1679. 156 x 57 cm. 156.0 x 57.0 cm

35 000 Kč / 1 296 EUR
85 000 Kč / 3 148 EUR

Tuš a slabé barvy na hedvábí. Závěsný svitek v hedvábné montáži. Nápis: „V osmém měsíci roku „i-wej” namalováno ve stylu Tung Pej-jüana.” Signováno: Mo-lin Čou Naj. Dvě pečetě malíře a jedna sběratelská. Provenience: sbírka českého sinologa Josefa Hejzlara. Čou Naj, vlastním jménem Kung Tiao, pocházel z Ťiang-ningu. Krajinomalbě se učil zejména od Tung Jüana. Pracoval se štětcem silně napuštěným vodou, aby co nejlépe vyjádřil mlhavou a deštivou atmosféru své krajiny.