Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 10/12/2014, 15:00 / ČCHI PAJ-Š’ (1864-1957)–TŘI KREVETY

< 228 >

TŘI KREVETY

Čína, nedatováno. 32 x 29,7 cm.

850 000 Kč / 31 481 EUR
900 000 Kč / 33 333 EUR

Tušová malba na papíře. Rámováno. Signováno: „Devadesátiletý Paj-š'.″ Pečeť: „Paj-š'.″ Čchi Paj-š' namaloval svůj oblíbený námět - rej krevet ve vodě. Míval je v mělké misce s vodou na psacím stole a pozoroval, jak se pohybují. Jejich pohyb také dovedl bravurně zachytit štětcem. Obraz lze datovat do roku 1953, neboť jak známo si na konci života Čchi Paj-š' dva roky přidával.