Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 10/12/2014, 15:00 / JÜ ŤI (1738-1823)–SETKÁNÍ STUDENTA A STARÉ DÁMY

< 197 >

JÜ ŤI (1738-1823)

SETKÁNÍ STUDENTA A STARÉ DÁMY

Čína, nedatováno. 16 x 48,5 cm.

40 000 Kč / 1 481 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Formát vějíře, rámováno. Signováno: Čchiou-š', Jü Ťi. Pečetě: 1. „Jü″, 2. „Ťi″. Na vějíři je vyobrazena figurální scéna, jde o setkání studenta a staré dámy na cestě v horské krajině. Dámu doprovází šestičlenná skupina, v níž převládají pěkně ustrojené mladé ženy, společnost cestuje vozem s baldachýnem a dvěma koňmi.