Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 10/12/2014, 15:00 / NEZNÁMÝ MALÍŘ–OBOUSTRANNÝ SKLÁDACÍ VĚJÍŘ

< 196 >

NEZNÁMÝ MALÍŘ

OBOUSTRANNÝ SKLÁDACÍ VĚJÍŘ

Čína, dynastie Čching (18. století). 22 x 34 cm. 22.0 x 34.0 cm

20 000 Kč / 740 EUR
31 000 Kč / 1 148 EUR

Tuš a barvy na papíře. Dřevěná rukojeť je krytá různobarevnými laky zdobenými zlacením v podobě draků a zvířecích postav. Na přední straně žánrový motiv s dvorními dámami, hodnostáři a sluhy na břehu řeky, ke kterému přijíždí loďka. Rubovou stranu zdobí výjev urozeného páru s ozbrojeným dopovodem při odpočinku v horské krajině.