Arcimboldo / Aukce / Asiatika 08/12/2016, 15:00 / WANG ČENG-TCHUNG (*1963)–VĚJÍŘ S KALIGRAFIÍ A ORCHIDEJEMI

< 164 >

WANG ČENG-TCHUNG (*1963)

VĚJÍŘ S KALIGRAFIÍ A ORCHIDEJEMI

Čína, nedatováno. 33,5 x 60 cm.

9 000 Kč / 339 EUR

Tuš a barvy na papíře. Oboustranný skládací vějíř s dřevěnou rukojetí zdobenou vykládáním stříbrem. Na aversu nápis v kursivním stylu: „Výkvět věcí je pokladem přírody." Signováno: Čeng-tchung. Pečetě: Ta-siang wu-sing, Čeng-tchung. Na reversu jsou vyobrazeny orchideje. Pečetě: Čeng-tchung, Wang Čeng-tchung jin. Wang Čeng-tchung je renomovaný kaligraf působící v Tiencinu a člen Čínského svazu kaligrafů.