Arcimboldo / Aukce / Asiatika 08/12/2016, 15:00 / KAI ČCHI (1774-1829) - PŘIPSÁNO–ČTYŘI OBRAZY KRÁSEK

< 165 >

KAI ČCHI (1774-1829) - PŘIPSÁNO

ČTYŘI OBRAZY KRÁSEK

Čína, nedatováno. 75,5 x 26 cm.

180 000 Kč / 6 792 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Rámováno. Každý obraz je signován a opatřen pečetí: 1) Čchi-siang Kaj Čchi sie; Kaj Čchi-siang jin; 2) Kaj Čchi; Kaj Čchi-siang jin; 3) Č´-šan cch´-žen Kaj Čchi; Kaj Čchi-siang jin; 4) Kaj Čchi; Kaj Čchi-siang jin. Na čtyřech obrazech jsou v zahradní scenérii zpodobeny krásky pod stromem, který je na každém obrazu jiný. Na prvním dvě dívky, z nichž jedna drží lampión, sledují pod slivoní měsíc v úplňku. Na druhém se zadumaná kráska opírá o ohnutý kmen wu-tchungu, k ní shlíží chlapeček s černou kapucí. Na třetím přináší chlapeček květy dvěma dívkám, za zídkou se pne borovice. A na čtvrtém rozprávějí dvě krásky s chlapečkem na břehu jezera, nad nimi vrba se splývajícími větvemi.