< 22 >

ŠINTÓ TANTÓ

Japonsko, období Edo (konec 18. století). Celková délka 28,7 cm, čepel 17,5 cm.

50 000 Kč / 1 886 EUR

Šintó tantó v provedení aikuči, unokubi zukuri, iori mune, itame hada, suguha ko midare s množstvím hataraki, sunagaši etc. Značeno: „Musaši džú Sukemasa saku.” Mistrovské koširae z palisandru zdobeného perletí, slonovinou, kostí, olověným drátkem a malachitem, nese dekor vážek a plůtku se zaškrcenými tykvemi. Záštita cuba ze slonoviny ve formě zaškrcené tykve. Koširae signováno: Ikko. Mistr Ikko Hasegawa tvořil během období Kansei (1789 - 1800) a patřil mezi vynikající řezbáře necuke. Vykládání necuke z importovaných tropických dřev náleželo mezi jeho specializace.