< 23 >

KAIKEN

Japonsko, období Edo (přelom 18. a 19. století). Celková délka 26 cm, čepel 16 cm.

42 000 Kč / 1 584 EUR

Kaiken v provedení aikuči koširae, hira zukuri, iori mune, nioideku gonome midare hamon, masame hada. Apokryfně značeno: Muramasa. Koširae z palisandru, který povrchem imituje staré a hmyzem napadené dřevo kareki, je zdobeno vykládáním mědí, zlacenou mědí a šakudó v podobě mravenců, z nichž někteří zalézají do povrchu. Kašira, fuči, kóiguši a kodžiri z parůžku jelínka šika či asijského sambara.