Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / MOTLITEBNÍ KNIHA „KAMMAVACA”

< 76 >

MOTLITEBNÍ KNIHA „KAMMAVACA”

Barma, 19. století. 16 x 63 cm. 16.0 x 63.0 cm

24 000 Kč / 923 EUR

Dřevěné desky obálky, zdobené zlacením na červeném lakovém podkladě v technice „šwezawa”, zachycují příběhy z buddhistické mytologie. 16 vnitřních listů knihy nese motlitební texty v jazyce Pali, provedené černým lakem na lakovém a zlaceném podkladě.