Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / PÁROVÉ HLAVY DRAČÍHO BOHA

< 77 >

PÁROVÉ HLAVY DRAČÍHO BOHA

Indonésie, Jáva, 19. století. Výška 30 cm. 30.0 x 13.0 x 27.0 cm

18 000 Kč / 692 EUR
18 000 Kč / 692 EUR

Zlacené a polychromované dřevo. Tento pár plastik představuje hlavy dračího boha Sanghjanga Anantabogy, který dle hinduistické tradice sídlí v nitru země. Je považován za ochranné božstvo a jeho plastiky se často umísťovaly u vchodu do svatyní.