Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / MIKI SUIZAN (1887 - 1957) –KRÁSKA SE ZRCADLEM PŘI TOALETĚ

< 63 >

MIKI SUIZAN (1887 - 1957)

KRÁSKA SE ZRCADLEM PŘI TOALETĚ

Japonsko, 1920 - 1930. 52 x 40 cm. 52.0 x 40.0 cm

6 000 Kč / 230 EUR
6 000 Kč / 230 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Závěsný svitek v brokátové montáži. Signováno: Suizan. Pečeť: Suizan. Za sedící postavou polonahé krásky, jež si před zrcadlem upravuje účes, je zavěšen svitek se zlatým písmem. Malba postavy neodpovídá tradičnímu stylu a zejména dekor sukně je proveden již pod vlivem západního akvarelu. Miki Suizan studoval u Takeuči Seihóa a byl představitelem tradicionalistické malby „nihonga” v moderním pojetí. Jeho díla jsou vzácná.