< 219 >

VÁZIČKA

Čína, konec 18. století. Výška 19 cm. 19.0 x 13.0 cm

60 000 Kč / 2 463 EUR
100 000 Kč / 4 105 EUR

Porcelán s červenou měďnatou polevou, zvanou býčí krev, v horních partiích přecházející do bělavých tónů. Vázička má kuželovité tělo a dlouhé úzké hrdlo, které se na konci mírně rozšiřuje. Na podední signováno znakem „nebesa“ kobaltem pod polevou. Provenience: sbírka Danušky Heroldové-Šťovíčkové.