Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/04/2012, 14:00 / NÁDOBA NA MYTÍ ŠTĚTCŮ

< 220 >

NÁDOBA NA MYTÍ ŠTĚTCŮ

Čína, období Kuang-sü (1875 – 1908). Průměr 25 cm. 5.0 x 25.0 cm

80 000 Kč / 3 284 EUR

Keramika se žlutou, zelenou a hnědou glazurou. Tělo mísy je v zrcadle dekorováno motivem draka s perlou a plameny v mracích, po vnějších okrajích draky nad vlnami. Apokryfně značeno rytou značkou: Ta Čching Kchang-si nien c´. Provenience: sbírka Danušky Heroldové-Šťovíčkové.