Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/04/2012, 14:00 / SOŠKA NEBESKÉHO GENERÁLA

< 56 >

SOŠKA NEBESKÉHO GENERÁLA

Dynastie Ming, 16. - 17. století. Výška 19 cm. 19.0 x 10.0 x 6.5 cm

38 000 Kč / 1 560 EUR
38 000 Kč / 1 560 EUR

Bronz s červeným lakem a zlacením. Figura je modelována do hybné pozice, jak brání víru před zlými silami. Generál má dlouhé vlasy, jež na zádech splývají přes roucho s nevýraznou draperií.