< 57 >

BUDDHA AMITÁBHA

Čína, dynastie Ming, 16. - 17. století. Výška 21 cm. 21.0 x 15.0 x 9.0 cm

48 000 Kč / 1 970 EUR
48 000 Kč / 1 970 EUR

Bronz se zbytky zlacení na lakovém podkladě. Buddha Amitábha sedí na lotosovém trůnu se svým typickým gestem rukou složených v meditační pozici a miskou na almužnu. Stylizace je typická pro buddhistickou plastiku na území Centrální planiny v období dynastie Ming. Na zadní straně nápis v čínských znacích: „Věnováno rodem Čchang a Su“.