Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/04/2012, 14:00 / SEDÍCÍ FIGURA BÓDHISATTVY KUAN-JIN

< 58 >

SEDÍCÍ FIGURA BÓDHISATTVY KUAN-JIN

Čína, dynastie Ming, 16. - 17. století. Výška 22,5 cm. 22.0 cm

45 000 Kč / 1 847 EUR
45 000 Kč / 1 847 EUR

Bronz se zbytky zlacení na lakovém podkladě. Postava Bódhisattvy má v levé ruce perlu a pravou v gestu mudry poznání, roucho je zdobeno motivem volut. Na hlavě jí spočívá bohatě zdobená čelenka.