< 55 >

VYKUŘOVADLO TING

Čína, 17. - 18. století. Výška 9 cm, průměr 14,5 cm. Ø 14 cm

38 000 Kč / 1 560 EUR

Patinovaný bronz s parciálním zlacením. Vykuřovadlo s dvojicí vyklenutých držadel stojí na třech silných nožkách. Trojnožka typu ting patří k nejobvyklejším archaickým tvarům bronzových čínských nádob. Na dně značeno apokryfně érou Süan-te.