Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/04/2012, 14:00 / ČU WEN-CHOU (1895 - 1961)–LETÍCÍ ŽLUVA

< 144 >

ČU WEN-CHOU (1895 - 1961)

LETÍCÍ ŽLUVA

Čína, datováno Šanghaj 1936. 104.0 x 33.0 cm

30 000 Kč / 1 231 EUR
30 000 Kč / 1 231 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Působivost tohoto obrazu ve stylu typickém pro šanghajskou školu je založena na střídání široké škály odstínů tuše a použití výrazných barev. Obraz zachycuje motiv charakteristický pro malbu květin a ptáků - živě a bezprostředně zobrazený let žluvy pod větví paulónie. V dolní části obrazu pak červený akcent stvolu balzamíny.