Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/05/2011, 14:00 / THANGKA - BÍLÁ TÁRA

< 5 >

THANGKA - BÍLÁ TÁRA

Mongolsko, 19. století. 45,5 x 36,5 cm. 45.0 x 36.0 cm

12 000 Kč / 500 EUR
23 000 Kč / 958 EUR

Barvy na plátně. Rámováno. Bílá Tára symbolizuje dlouhý život. Sedí na lotosovém trůně ve vadžrovém sedu. Jejím typickým znakem je sedm očí – dvě běžné, třetí oko na čele, po jednom oku na dlaních a chodidlech. Pravá ruka ukazuje gesto dávání, levá drží stonek lotosu, který kvete po její levici. Je oblečena do dekorativně provedené suknice dhótí a zdobena bódhisattvovskými šperky. Kolem hlavy má zeleno-bílou a kolem těla duhovou aureolu.