Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/05/2011, 14:00 / BRONZOVÝ ZVON S ÚCHYTKOU VE TVARU BERANÍCH ROHŮ (JANG-ŤIAO-NIOU-ČUNG)

< 8 >

BRONZOVÝ ZVON S ÚCHYTKOU VE TVARU BERANÍCH ROHŮ (JANG-ŤIAO-NIOU-ČUNG)

Regionální jižní kultura současná s dynastií Chan (206 př. n. l. - 220 n. l.). Výška 23,5 cm. 23.0 x 15.0 x 10.0 cm

380 000 Kč / 15 833 EUR
380 000 Kč / 15 833 EUR

Tento typ zvonů se vyskytuje v oblasti jižní Číny na území dnešního Jün-nanu a Kuang-si. Nejstarší exempláře pocházejí zřejmě z 2. stol. př. n. l. (srov. FALKENHAUSEN 1993, s. 384-386). Provenience: z významné nizozemské soukromé sbírky.