Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/05/2011, 14:00 / BRONZOVÁ NÁDOBA TYPU "I"

< 7 >

BRONZOVÁ NÁDOBA TYPU "I"

Čína, doba Válčících států (5. - 3. stol. př. n. l.). Výška 7,5 cm, průměr 15 cm. 7.0 x 15.0 x 15.0 cm

220 000 Kč / 9 166 EUR

Typ bronzové nádoby sloužící k nalévání vody při omývání rukou, rozšířen zvláště v době Válčících států. Výlevka zakončena ptačí hlavičkou držící v zobáku kuličku. Tělo srdčitého tvaru vyzdviženo na vyšší nožce. Okraj zdobí trojúhelníkový dekor (san-ťiao-wen) typický pro mladší období doby Válčících států. Na povrchu nádoby pozůstatky zlacení, opět často používaného v době Válčících států. Provenience: z významné nizozemské soukromé sbírky.